Elastomery

Nowa generacja powłok elastomerowych dostępna już w naszym studiu.

 

CZYM SĄ ELASTOMERY ?

Otóż powłoki te w odróżnieniu od już znanych powłok ceramicznych mają w składzie znikome ilości kwarcu oraz mnóstwo polimerów, które przypominają nano rurki łączące się w długie splątane sieci tworzące powierzchnie elastyczną ale i bardzo wytrzymałą na uderzenia czy zarysowania. Popularne powłoki ceramiczne składają się głównie z kwarcu i przez to są stosunkowo twarde ale i podatne na mikro pęknięcia oraz nie posiadają samo-regeneracji. Elastomery w przeciwieństwie do ceramiki nie ulegają pęknięciom, a najbardziej znanym dla nas elastomerem jest guma.

Jak sama nazwa wskazuje elastyczne w praktyce jest to warstwa uginająca się pod zarysowaniami czy uderzeniami. Gdy taki materiał poddamy naciskowi to łańcuchy elastomeru prostują się pochłaniając energię powstałą przy zarysowaniu czy uderzeniu. W odpowiednio wysokiej temperaturze włókna elastomeru znowu się skręcają przywracając poprzedni kształt. Niektóre elastomery nawet po przecięciu struktury mają możliwość ponownego z sieciowania struktury przywracając ciągłość.

Mamy więc tutaj dwie istotne cechy powłoki jedna to samo-regeneracja dzięki występowaniu ciepła (czym wyższa temperatura tym szybciej dojdzie do przywrócenia pierwotnego kształtu). Najprościej możemy uzyskać te zjawisko polewając drobne rysy wrzątkiem. Samo-sieciowanie zaś zachodzi gdy przecięta powłoka w ciągu dłuższego czasu (nawet kilka tygodni) ponownie łączy się w długie elastomery.

Następną istotną cechą jest brak przywierania osadów mineralnych i biologicznych jak kamień po twardej wodzie (whater spot) czy owady lub ptasie odchody. Dzięki swojemu składowi elastomer zapobiega penetrowaniu i przywieraniu takich osadów nie dając im możliwości zaczepienia się.

Nasza powłoka jest też mocno hydrofobowa oraz oleofobowa co umożliwi łatwiejsze mycie auta .

 

CO ZYSKUJEMY ZABEZPIECZAJĄC AUTO ELASTOMEREM ?

 • Grubą 6 mikronową powłokę składającą się z 3 warstw elastomerów
 • Efekt samo- regeneracji (znikanie rys przy użyciu wysokiej temperatury)
 • Brak osadzania się kamienia po twardej wodzie (Whater spoty)
 • Brak przywierania owadów do powłoki
 • Brak corocznych przeglądów ( w przypadku ceramiki jest to koszt około 1000zł co roku)
 • Silna Hydrofobowość
 • Wyjątkowa odporność chemiczna 1-14pH (niemal cała skala występujących naturalnie chemikaliów)
 • Bardzo długa trwałość 12 lat (przez wielu aplikatorów jest uważana za permanentną/ dożywotnią)
 • Podbicie głębi koloru, nadanie szklistości i połysku

 

CO WYBRAĆ ELASTOMERY CZY CERAMIKĘ ?

 • W przypadku powłoki ceramicznej można mówić o ochronie przed warunkami atmosferycznymi, powstrzyma lakier przed utlenianiem, płowieniem oraz ułatwi znacząco codzienną pielęgnacje auta. Natomiast trzeba liczyć się z corocznym serwisem powłoki oraz osadami mineralnymi po twardej wodzie oraz organicznymi jak ptasie odchody i owady które będą penetrowały powłokę.
 • Przy elastomerach natomiast otrzymamy pełną ochronę chemiczna i dodatkowo mechaniczną dzięki samo-regeneracji zarysowań. Jeśli zależy Państwu na bardzo prostym użytkowaniu nie tracąc właściwości ochronnych to elastomer spisze się lepiej niż ceramika. Dodatkowo utrzyma się na aucie dłużej i nie pozwoli na osadzenie się kamienia czy ptasich odchodów.

AKREDYTACJA

Jako nieliczni w kraju zostaliśmy zauważeni i docenieni przez największego na świecie producenta powłok elastomerowych co daje nam możliwość aplikacji najbardziej odpornych i wytrzymałych powłok na rynku.

Firma Titan Coatings wymaga dużego doświadczenia, rzetelności i precyzji w aplikowaniu ich powłok dlatego skrupulatnie dobierają swoich partnerów co jeszcze bardziej nas cieszy i motywuje do działania.

Zostawiając auto u nas możesz być pewny jakości usług jak i produktów. Staramy się dawać to za co płacą klienci aby mogli oni w spokoju i relaksie oczekiwać na swój pojazd.

 

OFERTA ZABEZPIECZENIA

1 warstwa PX10 + 2 warstwy VULCAN TX 155

(grubość 6μm)

Trwałość 12 lat

Koszt : od 6000zł

 

1 warstwa elastomeru Rivivify

(grubość około 2μm)

Trwałość 5 lat

Koszt : od 3500zł

ZOBACZ JAK DZIAŁA POWŁOKA